Trickster partnerem bloku popkulturowego na tegorocznym Polconie

20 sierpnia w Poznaniu zaczyna się tegoroczny Polcon. Nie mogło tam zabraknąć tricksterów. Jako stowarzyszenie mamy także przyjemność być partnerem bloku popkulturowego konwentu.

Jubileuszowa, trzydziesta edycja Polconu odbędzie się na kampusie Politechniki Poznańskiej. Organizatorzy podali już szczegółowy program wydarzenia. Jak zawsze jest pełen prelekcji, spotkań autorskich, konkursów, turniejów i pokazów cosplayerów.

Tematyka konwentu jest bardzo szeroka – od filmów, przez literaturę i komiksy,  po gry, mangę i anime. Uczestnicy Polconu będą mieli szansę spotkać się m.in.  z Joe Abercombiem, Andrzejem Sapkowskim czy Jarosławem Grzędowiczem. Tradycyjnie zostanie także wręczona Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Organizatorzy przygotowali dziewięć bloków programowych – literacki, popkulturowy, komiksowy, popularnonaukowy, gier fabularnych, larpowy, azjatycki, atrakcji towarzyszących i games room.

Nasze stowarzyszenie zostało partnerem bloku popkulturowego. Będzie tam można także posłuchać kilku tricksterów.

Poniżej lista prelekcji członków naszego stowarzyszenia na tegorocznym Polconie:

  • 10, sobota, sala popkulturowa – „Polski fenomen – jak i dlaczego wirtualny Geralt z Rivii podbił świat?” – Adam Flamma,
  • 12, sobota, sala popkulturowa – „20 marvelowych podróbek Batmana, czyli jak się podczepić pod Gacka” – Michał Wolski,
  • 13, sobota, sala komiksowa – „Czarno-biały świat. Afroamerykanie w uniwersum Marvela i DC” – Julian Jeliński,
  • 13, sobota, sala popkulturowa – „Czego bali się Słowianie? Elementy horroru w opowiadaniach ludowych” – Natalia Kościńska,
  • 14, sobota, sala komiksowa – „Ze śmiercią mu do twarzy, czyli komiksowy żywot Punishera” – Radosław Pisula,
  • 15, sobota, sala popkulturowa – „Rok 1984 w 2015, czyli o aktualności dystopii George’a Orwella w XXI wieku” – Julian Jeliński,
  • 17, sobota, sala popkulturowa – „Powrót do korzeni? Ludowość w polskiej muzyce rozrywkowej” – Natalia Kościńska,
  • 19, sobota, sala popkulturowa – „Czy nadal królowa popkultury, czyli jak to jest naprawdę z Larą Croft?” – Adam Flamma.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *