Trickster partnerem projektu stworzenia Muzeum Gier Wideo

25 czerwca na platformie PolakPotrafi.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na stworzenie Muzeum Gier Wideo. Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster jest partnerem projektu. Wspólnie z twórcami muzeum zamierza opracować Encyklopedię Polskich Gier.LogoMGW_Green

Muzeum Gier Wideo ma być pierwszą taką placówką w Polsce. Odwiedzający je będą mogli w sposób interaktywny poznać historię konsol i gier wideo, a także niektórych komputerów, smartfonów i tabletów. Muzeum będzie pokazywało, jak rozwijały się gry, ich nośniki, grafika i praca nad tytułami, a także jak ewoluował sprzęt gamingowy.

Za projektem stoją wrocławianie Krzysztof Damaszke i Adam Flamma, który jest członkiem stowarzyszenia „Trickster”. Jak podkreślają, Muzeum Gier Wideo nie będzie skansenem, gdzie będzie można jedynie oglądać eksponaty w gablotach i przeczytać ich opisy na plakietkach. Chcą stworzyć miejsce unikatowe, w którym gracze każdego pokolenia znajdą coś dla siebie. Muzeum będzie zaopatrzone w aktywne stanowiska ze sprzętem, zarówno nieco starszym, jak i bardziej nowoczesnym, by móc pokazać etapy rozwoju technologii sprzętu i gier.

Planują także organizowanie zajęć edukacyjnych, różnego rodzaju warsztatów – o badaniu, krytyce i marketingu gier oraz warsztatów cosplay, spotkań z twórcami gier i wydarzeń promujących gry niezależne (indie). Muzeum będzie również prowadzić studio fotograficzno-filmowe i przeprowadzać badania, m.in. z zakresu psychologii gier.

Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster” jest partnerem muzeum. Wspólnie z tą placówką zamierza opracować bazę informacyjną na temat polskich produkcji, czyli Encyklopedię Polskich Gier. Publikacja będzie gotowa w drugim kwartale przyszłego roku w formie ebooka, a być może także w wersji papierowej. Elementem tego projektu będzie także stała ekspozycja poświęcona polskim grom i konsolom.

Muzeum Gier Wideo jest planowane we Wrocławiu – na jego siedzibę rozważane są lokale w Śródmieściu i na Starym Mieście. By mogło rozpocząć swoją działalność i miało zapewnione funkcjonowanie w pierwszych miesiącach, twórcy muzeum muszą zebrać 92 tys. zł. O wsparcie projektu poprosili internautów. 25 czerwca na platformie Polak Potrafi ruszyła zbiórka na ten cel. O szczegółach można przeczytać tutaj. Zbiórka potrwa 42 dni.

Zachęcamy do wsparcia projektu nawet niewielkimi kwotami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *