Wiedźmińska wystawa. Trickster patronuje i poleca

W sobotę otwarcie wystawy „Wiedźmin w kulturze popularnej”. Pierwszą taką ekspozycję w Polsce będzie można oglądać do grudnia w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. Nasze stowarzyszenie jest partnerem wydarzenia

Wystawę tworzą m.in. komiksy, ilustracje, ekranizacje, gry i fanarty. Można na niej obejrzeć choćby pierwsze wydanie „Fantastyki” z opowiadaniem z cyklu „Wiedźmin”, grafiki koncepcyjne z gier, miecze Geralta, stroje postaci z filmów i seriali oraz prawie 2,5 metrową rzeźbę przedstawiającą Wiedźmina. Uczestnicy wystawy mogą także posłuchać audiobooków i zagrać w grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, czyli najnowszą odsłonę wirtualnych przygód Geralta.

Ekspozycja jest pierwszą, która stara się pokazać, jak duży wpływ na kulturę popularną mają dzieła Andrzeja Sapkowskiego. W Muzeum Archeologicznym w Gdańsku (ul. Mariacka 25/26) będzie można oglądać ją do 4 grudnia. Bilety kosztują od 8 do 15 zł. Szczegóły tutaj.

W programie wydarzeń towarzyszących wystawie są: spotkanie z jej twórcami, prelekcje członków naszego stowarzyszenia (24 października), spotkanie z fantastyką dla seniora, koncert zespołu Percival, sesje RPG, wykład Tomka Radziewicza i Mścibora Tereszyńskiego o tym, jak powstała rzeźba Wiedźmina, wykład The Witcher School i pokaz cosplay.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy!

wiedzmin_wystawa2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *