Filmowy pokaz i spotkanie z autorem książki o Bondzie

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące konferencji „James Bond nie umiera nigdy”.  20 listopada będzie okazja do rozmowy z autorem opracowania o Bondzie, a wieczorem obejrzymy ósmy film o przygodach agenta 007 – „Żyj i pozwól umrzeć”.

Spotkanigrzesiek_bonde z Michałem Grześkiem, autorem książki „James Bond. Szpieg, którego kochamy”, zacznie się o godz. 17 w Tajnych Kompletach (Przejście Garncarskie 2), tuż po zakończeniu prelekcji pierwszego konferencyjnego dnia.

Publikacja Grześka ukazała się w 2011 r. nakładem wydawnictwa Bukowy Las. Jak podkreśla wydawca, książka imponuje dokładnością i bogactwem szczegółów historii powstawania 22 odcinków przygód
słynnego  agenta. Zawiera setki anegdot, zaskakujących drobiazgów, ciekawych wypowiedzi aktorów, producentów, reżyserów i innych członków ekip filmowych.

Podczas spotkania z autorem zastanowimy się, dlaczego James Bond cieszy się tak ogromną popularnością, na czym polega jego uniwersalność i jak dopasowuje się do nowych epok, skoro – przynajmniej w założeniach – jest reliktem zimnej wojny. Porozmawiamy także o rolach kobiet w bondowskich filmach i wypytamy autora o prace nad książką i źródła jego fascynacji brytyjskim agentem.

Spotkanie z Michałem Grześkiem poprowadzi trickster Szymon Makuch.

Od godz. 18.30 zapraszamy natomiast do American Corner (budynek Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, Rynek 58), gdzie wspólnie obejrzymy ósmą część przygód Jamesa Bonda „Żyj i pozwól umrzeć”. To film z 1973 r. w reżyserii Guya Hamiltona. W postać brytyjskiego agenta po raz pierwszy wcielił się w nim Roger Moore.

Tym razem Bond staje przed zadaniem znalezienia mordercy trzech agentów Intelligence Service, którzy giną w niewyjaśnionych okolicznościach w ciągu jednej doby. Musi także zmierzyć się z siłami voodoo. Towarzyszy mu Solitaire grana przez Jane Seymour.

Przed seansem tricksterzy Radosław Pisula i Tomasz Żaglewski wprowadzą widzów w świat agenta 007, a po pokazie zaplanowaliśmy czas na dyskusję o filmie.

Wstęp na spotkanie i pokaz filmowy jest wolny. Zachęcamy do udziału!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *