O fenomenie Wiedźmina i filmów Marvel Studios będziemy mieli okazję porozmawiać na XXII Wrocławskich Targach Książki Naukowej na Politechnice Wrocławskiej. Stowarzyszenie Trickster przyjęło zaproszenie organizatorów, by przygotować dwa popkulturowe punkty programu.
Wrocławskie Targi Książki Naukowej organizuje od 22 lat Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej. Gromadzą wydawnictwa specjalistyczne – głównie oficyny uczelniane z całej Polski oraz wydawców albumów, słowników i poradników.
W programie tegorocznych targów (16-18 marca) są m.in. spotkania z prof. Janem Miodkiem, dziennikarką i autorką książek Joanną Lamparską oraz prof. Romualdem M. Łuczyńskim, redaktorem naczelnym „Sudetów” i autorem kilkunastu książek o dolnośląskich zabytkach. Szczegóły tutaj.
Na zaproszenie organizatorów targów nasze stowarzyszenie przygotowuje dwa spotkania w środowym programie wydarzenia. O godz. 13 tricksterzy Robert Dudziński, Adam Flamma i Michał Wolski opowiedzą o tym, jak Wiedźmin zmienił polską kulturę i jak język literacki przekłada się na film i gry komputerowe. Okazją do dyskusji panelowej będzie publikacja drugiego tricksterskiego tomu naukowego o Geralcie z Rivii – „Wiedźmin – polski fenomen popkultury”. Książka będzie miała swoją premierę tego samego dnia.
O godz. 14.30 zacznie się natomiast spotkanie „Marvel: fenomen komiksowy, kinowy, kulturowy” – rozmowa z Radosławem Pisulą. Członek naszego stowarzyszenia jest doktorantem Uniwersytetu Opolskiego, tłumaczem, redaktorem i współtwórcą popkulturowego bloga „Brody z kosmosu”. Przez wiele lat na portalu www.marvelcomics.pl odpowiadał za dział poświęcony Avengersom. Obecnie pisuje m.in. dla „Nowej Fantastyki”, portalu Film.org.pl, dwutygodnika „artPAPIER” i „Zeszytów Komiksowych”. Jest także konsultantem merytorycznym wydanej w 2013 roku książki „Niezwykła historia Marvel Comics”.
Zachęcamy do udziału w targach i naszych spotkaniach – oba odbędą się w sali 10B budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 8.