„Wiedźmin – polski fenomen popkultury” w Biblioteczce Trickstera

Do publikacji Trickstera dołączył właśnie drugi tom tekstów naukowych o Geralcie z Rivii. „Wiedźmin – polski fenomen popkultury” to 10 artykułów badaczy z całej Polski, które udostępniamy na naszej stronie – w całości i za darmo. Zachęcamy do lektury!

Czarodziejki i czarodzieje w wiedźmińskim świecie, geneza popularności „Wiedźmina” i analiza angielskich tłumaczeń sagi Sapkowskiego to tylko kilka spośród tematów poruszanych przez autorów, których teksty złożyły się na drugi tom analiz naukowych o Geralcie z Rivii. Pierwszy tom („Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni”) opublikowaliśmy we wrześniu 2015 r. Od tego czasu pobrało go z naszej strony prawie tysiąc osób i każdego dnia ta liczba rośnie.

– Gdy pracowaliśmy nad tymi dwiema książkami (a wcześniej także nad konferencją naukową „Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni”), chcieliśmy przede wszystkim w sposób systematyczny i uporządkowany przyjrzeć się różnym obliczom Geralta z Rivii, który od 1986 r. stał się bohaterem nie tylko opowiadań i powieści, lecz także komiksów, gier, filmu czy rock opery – piszą redaktorzy książki. – Zależało nam więc zarówno na wykorzystaniu odmiennych perspektyw metodologicznych i narzędzi badawczych, jak i na analizach skupiających się na różnych narracjach o wiedźminie. Wystarczy spojrzeć na spisy treści obu publikacji, aby przekonać się, że cel ten w znacznej mierze udało się osiągnąć

Publikacja powstała na zlecenie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej recenzentem był dr Mateusz Poradecki z Uniwersytetu Łódzkiego, a redakcją naukową zajęli się Robert Dudziński i Joanna Płoszaj – członkowie naszego stowarzyszenia.

Tom patronatem honorowym objęła firma cdp.pl, polski wydawca i dystrybutor gier wideo, w tym także „Wiedźmina”.

„Wiedźmina – polski fenomen popkultury” można pobrać TUTAJ.

Zachęcamy także do zapoznania się z pierwszym tomem, który jest dostępny TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *